ART / Frames / Ram 2815009
*
nr 281 5009
Ram
Lenght: ()
förgylld, innermått 81x121
Estimate:
100
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday November 3 2003
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/10 20:50:45
1
150 kr
3/11 10:16:04
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 20:08
-
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 18:57
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in 8 days
12 jan at 20:19
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 19:33
-
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 18:29
-
6682 LITOGRAPH IN C..
Gösta Werner (1909-1989), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 18:41
*
Ram
nr 281 5009
Ram
Lenght: ()
förgylld, innermått 81x121
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday November 3 2003 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 31/10 20:50:45 | 1 | 150 kr |
| 3/11 10:16:04 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 20:08 -
6536 GRAPHITE DRAWING
Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 18:57 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in 8 days
12 jan at 20:19
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 19:33 -
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 18:29 -
6682 LITOGRAPH IN C..
Gösta Werner (1909-1989), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
in 8 days
12 jan at 18:41



